PROGRAM PRO DĚTI
URČENÝ PRO MATEŘSKÉ ŠKOLY

VESMÍRNÉ PUTOVÁNÍ

Cílem organizátorů bylo rozvinout motoriku předškoláků, zapojit všechny smysly skrze nejrůznější aktivity (kreslení, poznávaní tvarů, mluvení s mimozemšťany, poslouchání zadání, ochutnávaní různorodého ovoce a zeleniny). Byl kladen důraz také na pozornost a kázeň předškoláků, kteří by se již měli pomalu připravovat na změnu, která je již letos v září čeká - nástup do školy, který je spojen s řadou pravidel a povinností. 

Děti tak pracovaly pod dozorem zastupitelů z Dětského zastupitelstva Kopřivnice, kteří se snažili, aby všechny úkoly plnili děti již samostatně. Mladí cestovatelé vesmírem si mohli vyzkoušet, jak se pracuje v kolektivu i menších skupinkách a domů si odnesli kromě nových načerpaných poznatků a dovedností také dárek, papírovou loďku, která jim symbolizuje putování napříč vesmírem a také putování, které je již brzy čeká.

Dne 8. března 2018 se v prostorách mateřské školky Jeřabinka konalo Vesmírné putování -dopolední putování pro předškoláky, kteří plnili nejrůznější úkoly a soutěže. Zástupci Dětského zastupitelstva města Kopřivnice pro nejmladší věkovou skupinu nachystali akci, která byla pojata jako záchranná cesta a následná výprava na zlatou planetu, kde na všechny děti čekala odměna. Děti si vyzkoušely nejrůznější úkoly a aktivity, hned ze začátku je čekalo přivítání Ann a Nikity, které byly kapitánky vesmírné lodi Jeřabina. 

Vesmírná loď však nabourala a ztratila většinu paliva, takže všichni pasažéři ztroskotali na planetě Orion, odkud je mohlo zachránit pouze nalezení nového paliva, které děti získaly skrze hru, během které soutěžili se samotnými mimozemšťany. Cestování vesmírem provázeli také přátelští mimozemšťané, kteří byli obdarováni obrázky od dětí. I přes další nástrahy a překážky ve vesmíru se však děti dostaly až k vysněné Zlaté planetě, kterou naneštěstí chránil štít! Statečné a šikovné děti se však probojovaly až na Zlatou planetu, kde na ně čekala vesmírná hostina a vyrábění vlastních papírových lodiček. 

Každý za svou píli a snahu získal nějakou dobrotu a s úsměvem se rozloučil s obyvatelem Zlaté planety.